T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ISPARTA / EĞİRDİR - Sarıidris Ortaokulu

Haberler

Ara

Beslenme dostu projesi faaliyetlerimizi gerçekleştirmektedir. Bu kapsamda beden eğitimi öğretmenimiz Seyda Aydınlı rehberliğinde öğrencilerimiz okul bahçesinde sportif faaliyetler yapmıştır. Öğrencilerimiz bu faaliyetleri gerçekleştirirken beslenmenin öneminin yanısıra spor yapmanın da bedensel sağlığımızda önemli bir faktör olduğu vurgulanmıştır. 

May

Okulumuz mucitleri 10 Mayıs 2018 Perşembe günü “Tübitak 4006 Bilim Fuarı” için hünerlerini sergilediler.

Proğrama Belediye Başkanımız,Sarıidris İlkokulu Müdürü ve Öğretmenlerimiz,Eğirdir Karakol Komutanımız,Veliler ve öğrencilerimiz katılmıştır.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Okul Müdürümüz Cantekin DEMİRCAN açılış konuşmasını yaptı.Akabinde Proje Yürütücüsü ve Fen Bilimleri Öğretmenimiz Gamze YAMAN koordinatörlüğünde,öğrencilerle beraber gösteri deneyi yapıldı.

Daha sonra kurdele kesimi yapılarak misafirlerimiz, koordinatör öğretmenlerimiz eşliğinde mucitlerimizin hazırlamış olduğu 20 projeyi incelediler. Mucitlerimiz, misafirlerimize yaptıkları projeler hakkında sunumlarını gerçekleştirdiler.Birbirinden güzel ve takdire şayan projeler için ,misafirlerimiz minik mucitlerimize ve koordinatör öğretmenlerimize teşekkür ettiler.

Okul idaresi olarak;başta Proje Yürütücümüz Gamze YAMAN’a,20 projede görev alan 48 öğrencimize ve koordinatör 6 danışman öğretmenimize  fedakar çalışma ve üstün gayretlerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.

Yapmış olduğumuz bu etkinliğe katılımlarınızdan dolayı okulumuz adına tüm misafirlerimize de ayrıca teşekkür ederiz…

May

29 Nisan 2018 tarihinde Burdur’da  yapılan Okullar Arası  Oryantiring Grup Yarışmasına okulumuz Yıldız Erkek takımı ve Ferdi Sporcularımız katılmıştır.13 takımın mücadele ettiği yarışma sonucunda okul takımımız grup 6.sı olmuştur. Öğrencilerimizin azimle mücadele ettiği  bu yarışmada herhangi bir başarı elde edememiştir.Her şeye rağmen öğrencilerimizin göstermiş olduğu gayretlerinde ötürü tebrik eder, eğitim ve spor hayatında başarılarının devamını  dileriz.

Nis

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı Okul Sporları Faaliyetleri kapsamında yapılan Okullar Arası İl Birinciliği yarışmalarında 1. olan sporcu öğrencilerimizi,çocukların özel günü olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Sarıidris Belediye Başkanı Sn.Ramazan PALA yine sevindirdi.

Çocuklarımız  hem derslerinde hem de çeşitli sosyal faaliyetler içerisinde başarılarla dolu olarak görmeyi arzu ettiklerini de kaydeden Başkan PALA konuşmasına “Çocuklara yatırım yapmak demek geleceğe yatırım yapmak demektir.” sözüyle devam etti. Gelişmiş tüm ülkelerin bu nedenle gençlerin hem eğitimine hem de sporuna büyük yatırımlar yaptığına da dikkat çeken PALA, “Biz de ülke olarak genç nüfusumuzun fazla olmasını bir zenginlik olarak görüyor, onların hem iyi eğitim almaları hem de sosyal faaliyetlerde başarılı olarak görmek istiyoruz.” diye konuştu.

Eğitime özel önem veren Başkan PALA,sporcu öğrencilerimizi  gram altın ile ödüllendirmiştir.Göstermiş olduğu özel ilgiden dolayı Sayın Ramazan PALA’ya;öğrencilerimiz,velilerimiz ve kurumumuz adına teşekkür ediyoruz.

Gram altın alan öğrencilerimiz:

Ahmet YILDIRIM-Oryantiring İl 1.si,

Mevlüt AKYOL-Oryantiring İl 1.si

Ali İhsan ÖZKAN-Oryantiring İl 1.si

Ali ÇİÇEN-Oryantiring İl 1.si

Emirhan KAPLAN-Oryantiring İl 1.si

Mehmet YALÇIN-Oryantiring İl 1.si

Cennet KÖKSAL-Kros İl 1si - 60 mt. İl 1.si

Irmak ŞİMŞEK-Fırlatma Topu İl 1.si-Bölge (Antalya) 3.sü

Nis

21-22 Nisan 2018 tarihlerinde Antalya’da yapılan Puanlı Atletizm Grup Müsabakasına okulumuz öğrencilerinden Irmak ŞİMŞEK katılmıştır.

 

Hem okulumuzu hem ilçemizi hem de ilimizi Fırlatma Topu branşında temsil ederek grup 3.sü olmuştur.Sporcu öğrencimizi tebrik eder, eğitim ve spor hayatında başarılarının devamını  dileriz.

Nis

3-4 Nisan 2018 tarihlerinde Isparta Atatürk Stadyumunda  yapılan Okullar arası Puanlı Atletizm il birinciliği yarışmasında okulumuz takımı 2 kategoride (Yıldız Kız-Erkek) yarışmıştır.

19 adet madalyalı yarışma sonucunda;

Yıldız Kız Takımı İl 3.sü,

Yıldız Erkek Takımı İl 5.si olmuştur.

Ferdi olarak derecelerimiz ise şöyledir:

Cennet Köksal:60 m İl 1.,Yüksek Atlama İl 3.sü,

Kübra Yılmaz:800 m İl 3.sü,

Şevval Sıla Bulut:1500 m İl 3.sü,

Raziyenur Karaca:Cirit İl 3.sü,

Zeynep Ayyıldız:Uzun Atlama İl 3.sü,Gülle Atma İl 4.sü,

Büşra Uysal:80 m Engelli İl 3.sü,

Onur Pala:60 m İl 3.sü,Yüksek Atlama İl 4.sü,

Kemal Demirci:Cirit İl 3.sü,Gülle İl 3.sü

Mevlüt Akyol:Uzun Atlama İl 4.sü

Mehmet Altunışık:100 m Engelli İl 4.sü,

Yıldız Kız takımı:5x80 m Bayrak koşusu İl 3.sü olmuştur.

 

 Öğrencilerimiz üzerinde emeği olan Beden Eğitimi Öğretmeni Ufuk KALKAN’a ,desteklerini esirgemeyen Okul Müdürümüz Cantekin DEMİRCAN’a teşekkür eder,tüm sporcu öğrencilerimizi  tebrik ederiz.Öğrencilerimizin eğitim ve spor hayatında başarılarının devamını  dileriz.

Nis

2017-2018 Eğitim Öğretim yılı Sarıidris Ortaokulu Sosyal Faaliyetler kapsamında Çam Tepesi´ne sedir ve karaçam ağaç dikimi gerçekleştirilmiştir.Bu sayede öğrencilerimiz yeşili sevme,koruma ve yetiştirmenin önemini kavramışlardır.

Mrt

19-23 Mart 2018 tarihlerinde Isparta Işıkkent Kapalı Spor salonunda  yapılan Okullar Arası Bocce il birinciliği yarışmasında okulumuz takımı 4 kategoride yarışmıştır.Nefes kesen mücadeleler sonucunda okulumuz takımları herhangi iyi bir sonuç elde edemese de,güzide sporcularımızı can-ı gönülden tebrik ederiz.

Mrt

20-21 Mart 2018 tarihlerinde Isparta Atatürk Stadyumu´nda  yapılan Okullar Arası Puanlı Atletizm İl Birinciliği yarışmasında okulumuz takımı 2 kategoride (Küçük Kız-Erkek) yarışmıştır.

Yarışma sonucunda;

Irmak ŞİMŞEK (Fırlatma Topu) İl birincisi,

Abdurrahman ALTUNIŞIK (Uzun Atlama) İl dördüncüsü olmuştur.

 Öğrencilerimiz üzerinde emeği olan Beden Eğitimi Öğretmeni Ufuk KALKAN’a teşekkür eder,tüm sporcu öğrencilerimizi  tebrik ederiz.Öğrencilerimizin eğitim ve spor hayatında başarılarının devamını  dileriz.

Mrt

9 Mart 2018 Cuma günü,Gölcük Tabiat Parkında yapılan Okullar arası Oryantiring il birinciliği yarışmasına okulumuz takımı 4 kategoride katılmıştır.Yapılan yarışma sonucunda  Yıldız Erkek takımımız il 1.si, Yıldız Kız takımı il 2.si, Küçük Erkek takımı il 2.si ve Küçük Kız takımı il 2.si olmuştur.

Ferdi olarak ta derecelerimiz şu şekildedir:

Mehmet YALÇIN il 1.si,

Ali ÇİÇEN il 1.si,

Ali İhsan ÖZKAN il 2.si,

Ahmet YILDIRIM il 3.sü,

Emirhan KAPLAN il 4.sü,

Rümeysa Gül KORKMAZ il 3.sü olmuştur

 

İl birincisi olan Yıldız Erkek takımımız Burdur’da  yapılacak Oryantiring Grup Yarışması’na gitmeye hak kazanmıştır.Öğrencilerimiz üzerinde emeği olan Beden Eğitimi Öğretmeni Ufuk KALKAN’a teşekkür eder,tüm sporcu öğrencilerimizi de tebrik ederiz.

Ara

13/12/2017 tarihinde, Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi Botanik Park’ta yapılan okullar arası kros il birinciliği yarışmasına okulumuz Yıldız Kız ve Erkek takımı olarak katıldı.

Yarışma sonucunda Yıldız Kız takımımız il birincisi,Yıldız Erkek takımımız il beşincisi olmuştur.Şampiyonluğu kaptırmayan yıldız kızlarımıza grup müsabakalarında başarılar dileriz.

Güzide öğrencilerimize emek veren Beden Eğitimi Öğretmenimiz Ufuk KALKAN’a,azimle çalışan tüm sporculara ve desteğini esirgemeyen Okul Müdürümüz Cantekin DEMİRCAN’a teşekkür ederiz.

 

Tüm sporcularımıza spor ve eğitim hayatında başarılar dileriz…

Ara

Okulumuz Beden Eğitimi Öğretmeni Ufuk KALKAN tarafında "Dünya Diyabet Günü" çerçevesinde Sarıidris belediye düğün salonunda öğrencilere, öğretmenlere,idarecilere,hizmetlilere ve kasaba halkına "Çocuklarda Diyabet, Çocuklarda Şişmanlık,Sağlıklı Beslenme ve Kene" ile ilgili video sunumu yapmıştır.Yoğun bir katılımın olduğu konferansta yaklaşık 65 veli,130 öğrenci,10 öğretmen,2 idareci,2 hizmetli iştirak etmiştir.

 

Sunum yapan öğretmenimize ve öğretmenimizi sabırla dinleyen tüm katılımcılara teşekkür ederiz.

Ara

24 Kasım 2017 öğretmenler günü münasebetiyle  İlçede yapılan "24 Kasım Öğrtmener günü Şiir Yarışmas´nda" okulumuz öğrencilerinden Ayşegül YILMAZ ilçe 1.si,Şevval Sıla BULUT ise ilçe 3.sü olmuştur.Öğrencilerimizi tebrik eder,başarılarının devamını dileriz.

 

 

 

 

Kas

Sistemin adı Veli Tercihli Serbest Kayıt Sistemi olacak. 

Öğrencilerin yüzde 90´ı adresine yakın okullara gidecek. Liseye yerleştirme okul başarı puanı ile yapılacak. Geri kalan yüzde 10´luk kısım için proje okullarını da kapsayan bir sınav yapılacak. İsteyen öğrencilerin gireceği sınav haziran ayında olacak. Öğrenciye 5 tercih hakkı verilecek. 

Soruları MEB hazırlayacak, 6,7 ve 8´inci sınıfın müfredatından sorular olacak.

Yabancı eğitim kurumları isterlerse kendi sınavlarını yapacak, isterlerse MEB´in merkezi sınavından öğrenci alabilecekler. Veliler, çocuklarını ortaokula kaydettirdiği anda hangi liseye gideceğini bilecek.

Kas

29 Ekim 2017 tarihinde Cumhuriyet bayramı dolayısıyla okulumuzda sınıflar arası kros yarışması düzenlenmiştir.Kros yarışmasında dereceye giren öğrencilere madalya verilmiştir.

 

Yarışmada mücadele eden tüm öğrencilerimizi ve emek veren öğretmenlerimize teşekkür eder,eğitim ve spor hayatlarında başarılar dileriz.